در حوزه هنری؛

طرز طنز صابر قدیمی رونمایی می شود

کد خبر :‌ 421
کد خبر :‌ 421

اختصاصی ترنم شعر/ کتاب «طرز طنز»، اثر صابر قدیمی در سالن زنده‌یاد فردی حوزه هنری رونمایی می‌شود.
 
چهل و سومین نشست «دگرخند» با موضوع رونمایی از کتاب «طرز طنز» اثر صابر قدیمی شنبه 26 بهمن‌ماه ساعت 17 در سالن زنده‌یاد فردی حوزه هنری برگزار می‌شود.

 
در این برنامه که مهدی فرج‌اللهی اجرای آن‌را برعهده دارد، ناصر فیض، اسماعیل امینی، بهمن بنی‌هاشمی، علی زراندوز، سید اکبر میرجعفری، عبدالله مقدمی، سعید طلایی، مهرداد حسین‌زاده و دیگر شاعران، طنزپردازان و علاقه‌مندان به طنز و ادبیات حضور خواهند داشت.

کتاب «طرز طنز» اثری پژوهشی به قلم صابر قدیمی است که به بررسی بدیع در شعر طنز معاصر می‌پردازد و به همت دفتر طنز حوزه هنری و انتشارات سوره مهر به تازگی روانه بازار کتاب شده‌ است.
 

یکی از مشکلات علاقه‌مندان به طنز و نوآوران و شاعران طنز، کمبود منابع آکادمیک و غیر ذوقی پیرامون طنز و سایر شاخه‌های شوخ طبعی است. مخصوصا پیرامون طنز معاصر، مقاله‌ها و کتاب‌های بسیار محدودی تبین و منتشر شده است. ضمنا در ارتباط با تمهیدات بدیعی معمولا نمونه‌های مشخصی وجود دارد و در کتاب‌های مختلف تکرار می‌شوند. معرفی صنایع بدیعی موثر در ساخت طنز و ارئه تمامی ابیات مرتبط، برای اولین بار در این کتاب اتفاق افتاده است. پنجاه و دو صنعت بدیعی و بیش از دو هزار بیت ناب از استادان شعر طنز معاصر معرفی و ارائه شده‌ است.

هدف از این تحقیق دستیابی به ابزارهای مهم بدیعی در شعر طنز معاصر و ارائه بهترین نمونه‌های هر یک از این صنایع است که طنزپردازان از آن‌ها برای افزودن تأثیر بر مخاطب استفاده می‌کنند. همچنین شناسایی شگردهای پربسامد بدیعی این شاعران و به‏ تبع شعر طنز معاصر، هدف دیگر این پژوهش به حساب می‌آید.

لازم به ذکر است که  ورود به این برنامه برای عموم رایگان و آزاد است. ضمن اینکه علاقمندان برای شرکت در این نشست می توانند به تهران، خیابان سمیه، نرسیده به پل حافظ، ساختمان حوزه هنری مراجعه نمایند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه های ترنم شعر

پست های مرتبط

0:00
0:00
آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
زمان بازگشایی قفل : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟