دبیر اجرایی جشنواره خبر داد؛

جشنواره «شمس و مولانا» در کانون توجه خبرگزای های خارجی

کد خبر :‌ 101
کد خبر :‌ 101

دبیر اجرایی جشنواره «شمس و مولانا» از اقبال خبرگزاری‌های خارجی نسبت به این جشنواره خبر داد.

 با نزدیک شدن به آغاز جشنواره شمس و مولانا  پوشش اخبار و تصاویر این رویداد ملی، ابعاد جدیدتری یافت. رضا جعفرپور (دبیر اجرایی این جشنواره) با اعلام این خبر افزود: دبیرخانه این جشنواره در سه حوزه شعر، موسیقی و تایپوگرافی فراخوان داده بود که  در کل ۱۲۸۶ اثر با گستره کشوری به دبیرخانه واصل شد به طوری که شعرا از ۳۱ استان، گروههای موسیقی از ۲۹ استان و تایپوگرافیستهای ۱۸ استان در این جشنواره شرکت کردند.

دبیر اجرایی جشنواره شمس و مولانا تاکید کرد: از مجموع آثار واصله، ۷۲۰ اثر مطابق اصول تعریف شده جشنواره تشخیص داده شد و برای داروی به هیئت داوران ارجاع شد. وی افزون بر تثبیت جایگاه این رویداد ملی در تقویم فرهنگی کشور، حضور هیئت داوران در سطح ملی را از دلایل حضور گسترده هنرمندان سراسر کشور عنوان کرد و خاطرنشان کرد: جشنواره شعر در روزهای ۲۴ و ۲۵ مرداد، جشنواره تایپوگرافی از  ۲۴  تا ۳۱ مرداد و جشنواره موسیقی در روزهای ۲۶، ۲۷ و ۲۸ مرداد ماه با حضور مسئولان تراز اول کشوری در این شهرستان برگزار خواهد شد.

جعفرپور افزود:  براساس هماهنگی‌های به عمل آمده با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صدا و سیمای آذربایجان غربی، علاوه بر نمایندگان رسانه های داخلی، خبرنگارانی از  خبرگزاریهای آناتولی ترکیه، اسپوتنیک روسیه، فرانس ۲۴ و DHA ترکیه، اخبار و تصاویر جشنواره و همایش بین المللی شمس تبریزی در خوی را پوشش خواهند داد.

با توجه به قرار داشتن آرامگاه شمس تبریزی در شهرستان خوی، همه ساله جشنواره هنری و همایش علمی بین المللی در این شهر برگزار می شود و عقدخواهرخواندگی دو شهر خوی و قونیه در دستور کار مقامات دوکشور ایران و ترکیه قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه های ترنم شعر

پست های مرتبط

0:00
0:00
آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
زمان بازگشایی قفل : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟