به میزبانی بنیاد شعر و ادبیات؛

ویکی ادبیات یکسالگی اش را جشن می گیرد

کد خبر :‌ 294
کد خبر :‌ 294

به مناسبت یک‌سالگی آغاز به کار دانشنامه مجازی ادبیات معاصر ایران، «ویکی ادبیات»، ویکی‌نویسان به دعوت بنیاد شعر و ادبیات داستانی در روزهای جمعه و شنبه (یکم و دوم آذر) گردهم جمع می‌شوند.

 میثم امیری، سردبیر ویکی ادبیات با اعلام این خبر گفت: ویکی‌ادبیات دانشنامه مجازی شعر و ادبیات داستانی معاصر ایرانیان است و طی یک سال گذشته بیش از ۲۰۰ مدخل در این دانشنامه بارگذاری شده است. از آنجا که ویکی‌ادبیات نیازمند نقد صریح و درست است، قرار است در این برنامه، نوشته‌های ویکی‌نویسان در کوره آزمون اساتید پخته شود. 


امیری با تشریح برنامه‌های این دوره گفت: در روز جمعه یکم آذر، اساتید به نقد و بررسی مداخل نوشته‌شده و ترسیم شیوه‌های نوین و صحیح ویکی‌نویسی خواهند پرداخت. روز شنبه نیز ویکی‌نویسان برخی از سندهای دیده‌نشده ادبیات معاصر در کتابخانه ملّی را خواهند دید و از دست‌نوشته‌های تاریخی ادبیات ایران بازدید خواهند کرد. 


گفتنی است، در این برنامه هوشنگ اتحاد، جمشید خانیان، علی‌اصغر دادبه، احسان رضایی، مرتضی سرهنگی، محمدرضا شرفی خبوشان ، غلامرضا طریقی، شهریار عباسی، سعید قطبی‌زاده، روح‌انگیز کراچی، رضا گلشن مهرجردی، جواد محقق و مهدی یزدانی‌خرّم مطالب خود را ارائه خواهند کرد.


یادآور می‌شود، نخستین دوره تخصصی ویکی‌ادبیات از ساعت ده صبح روز جمعه یکم آذر در بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان کار خود را آغاز خواهد کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه های ترنم شعر

پست های مرتبط

0:00
0:00
آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
زمان بازگشایی قفل : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟