به چاپ سوم رسید؛

متن آوازها و تصنیف‌های محمدرضا شجریان در «نغمه‌های سیاووش»

کد خبر :‌ 106
کد خبر :‌ 106

«نغمه‌های سیاووش» شامل شرح ردیف و گوشه‌های‌ آوازی و متن آوازها و تصنیف‌های محمدرضا شجریان به چاپ سوم رسید.

«نغمه‌های سیاووش» متن آوازها و تصنیف‌های محمدرضا شجریان  توسط محمد حکیمی‌کاخکی گردآوری و تدوین شده است. چاپ سوم این کتاب کمی ویرایش شده و مهندس علی‌اصغر تیموری به توضیح و شرح ردیف و گوشه‌های آوازی پرداخته است.

 متن چاپ اول و دوم این کتاب بر اساس نوارهای کاست تنظیم شده بود ولی چون در حال حاضر نوارهای کاست کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد از سی‌دی‌های صوتی استفاده شده است و اگر اختلافات جزیی بین نوارهای کاست و سی‌دی‌های صوتی وجود داشته در کتاب توضیح داده شده است.

این کتاب می‌تواند برای هنرجویان آواز که برای تمرین به ترانه‌ها و تصنیف‌ها نیاز دارند مفید باشد. همچنین مخاطبان عامه کتاب که علاقه‌مند به خواندن متن تصنیف‌ها، مطابق اجرای خود استاد شجریان هستند، می‌توانند به این کتاب مراجعه کنند.

در این کتاب متن شعرها با تکرار جملات، شرح ردیف و دستگاه‌‌های آوازی ذکر شده است. همچنین در ابتدای هر صفحه و تصنیف مشخصات اثر اعم از نام آهنگساز، نام نوازنده، نام دستگاه آوازی و نام شاعر درج شده است.

در ابتدای کتاب «نغمه‌های سیاووش» فهرستی از CDهایی که متن آن‌ها در کتاب نوشته شده، ‌خلاصه محتوای هر نوار کاست و CD صوتی، فهرست الفبایی تصنیف‌ها و آوازهای کتاب، فهرست برنامه‌های گل‌های اجرا شده توسط استاد شجریان آورده شده است. در انتهای کتاب نیز فهرست اجراهای کتاب بر اساس نام شاعر و اسامی نوازندگان، آهنگسازان و ترانه‌سرایانی که نامشان در این کتاب آمده ذکر شده است.
 

نشر نی‌نگار با همکاری نشر مرندیز کتاب «نغمه‌های سیاووش، متن آوازها و تصنیف‌های استاد محمدرضا شجریان»  گردآوری و تدوین متن آوازها و تصنیف‌ها محمد حکیمی‌کاخکی، توضیح و شرح ردیف و گوشه‌های آوازیمهندس علی اصغر تیموری، را در 1000 نسخه،  442 صفحه و قیمت 65000 تومان منتشر کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه های ترنم شعر

پست های مرتبط

0:00
0:00
آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
زمان بازگشایی قفل : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟