مرور سوگواره های عاشورایی؛

«رندان تشنه لب» در ایام محرم از شبکه چهار

کد خبر :‌ 156
کد خبر :‌ 156

ویژه‌برنامه تلویزیونی «رندان تشنه‌لب» با هدف مرور سروده‌های عاشورایی سوگواره‌ای که چند دوره با همین نام برگزار شده، طی روزهای پانزدهم و بیست و دوم شهریور از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.
 

شبکه چهار سیما در قالب ویژه‌برنامه تلویزیونی «رندان تشنه لب» سروده‌های عرضه شده ادوار گذشته سوگواره شعر عاشورایی «رندان تشنه لب» را در دو جمعه ماه محرم امسال، مرور می‌کند.
 

هر ساله با آغاز ماه محرم و برپایی آیین عزاداری سید و سالار شهیدان، دفتر طنز حوزه هنری ضمن تعطیلی آیین و محفل شعر ماهیانه خود که به نام «در حلقه رندان» در طول سال برگزار می‌شود، اقدام به برگزاری سوگواره شعر عاشورایی «رندان تشنه لب» می‌کند تا شاعران حاضر در این نشست، آثار عاشورایی خود را به خالقان حماسه عاشورا تقدیم کنند.
 

 ویژه برنامه «رندان تشنه لب» در شبکه چهار سیما نیز قصد دارد با اجرای سید شهرام شکیبا که خود درکنار اولین دبیر این سوگواره زنده یاد ابوالفضل زرویی نصرآباد نامگذاری این آیین عاشورایی را با الهام از مصرع معروف حافظ شیرازی برعهده داشته و همچنین ناصر فیض که به‌عنوان دبیر فعلی این سوگواره ادبی، مسئولیت برگزاری نشست عاشورایی «رندان تشنه لب» را  به عهده دارد، ضمن مرور آثار سروده شده در ادوار گذشته این سوگواره ادبی، آثار عاشورایی شاخص زنده یادان عمران صلاحی و ابوالفضل زرویی نصرآباد، از معاصرین و  ابوالقاسم حالت، ابوتراب جلی و…  را از قدما معرفی و بررسی کند.
 

«رندان تشنه لب» در قالب دو برنامه مستقل روزهای جمعه پانزدهم و بیست و دوم شهریور از ساعت ۲۲ روی آنتن شبکه چهار سیما خواهد رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه های ترنم شعر

پست های مرتبط

0:00
0:00
آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
زمان بازگشایی قفل : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟