کانون ادبی تهران

کد خبر :‌ 98
کد خبر :‌ 98

کانون ادبی تهران از مهرماه سال ۱۳۹۲ به منظور برگزاری جلسات نقد و بررسی شعر و ترانه با مدیریت بهزاد نجفی شروع به کار کرد. هدف از برگزاری این جلسات حضور متخصصین حوزه ی شعر، ترانه و موسیقی، نقد و بررسی شعر جوانان و علاقه‌مندان این حوزه، کمک به پیشرفت شعر جوان، کشف استعدادها در این حوزه و کمک به اعتلای فرهنگ غنی شعر فارسی بوده است.

این کانون تا به امروز در فرهنگسراهایی از جمله : مرکز مشارکت های فرهنگی هنری شهرداری تهران، سالن خاقانی، خانه فرهنگ استاد معین و فرهنگسرای شفق نشست ادبی برگزار کرده است. برگزاری شب شعرهای متعدد، جلسات تخصصی نقد و بررسی کتاب، جشن شعر و ترانه و موسیقی، برگزاری کارگاه شعر و ترانه، جشنواره و گردهمایی شعر، برپایی بزرگداشت اساتید ادبیات، فعالیت نشریاتی و… از برنامه‌های این کانون بوده است.

ضمنا کتابی با عنوان ” عصر شعر ” که شامل اشعار خوانده شده توسط مهمانان در جلسات کانون بوده است، توسط انتشارات ایهام به چاپ رسیده و خلاصه‌ای‌ست از فعالیت‌های این کانون در حوزه‌ی شعر و ترانه. 

تلاش بر این بوده تا از تمام اساتید و شاعران بزرگواری که به عنوان کارشناس، منتقد، سخنران، خواننده و یا شاعر در طول این سال‌ها مهمان نشست‌های کانون ادبی تهران بوده‌اند شعری به یادگار در این مجموعه به ثبت برسد. 

کانون ادبی تهران مفتخر است که در این سال‌ها شاعران جوان و آینده‌داری را در طول جلسات شناسایی کرده و با نقدهای کارشناسان در پیشرفت شعر این عزیزان تاثیر داشته است که منتخبی از اشعار این شاعران جوان در همین کتاب منتشر شده است.

علاوه بر شاعرانی که در فهرست، اسامی آنها ذکر شده، از خوانندگان عزیزی همچون رستاک حلاج – مانی رهنما – امیر عباس گلاب – مرتضی گلی، کامران رسول زاده و…که در برنامه‌های مختلف با اجرای موسیقی خود ما را همراهی کرده‌اند تشکر می‌کنیم. 

لازم به ذکر است کانون ادبی تهران همچنان به فعالیت ادبی خود ادامه می‌دهد. جهت اطلاع از برنامه‌های کانون می‌توانید به اینستاگرام و کانال تلگرام ما به آدرس kanoonadabi_tehran@ مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه های ترنم شعر

پست های مرتبط

0:00
0:00
آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
زمان بازگشایی قفل : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟