در سینما هلال زاهدان؛

اختتامیه جشنواره شعر فجر برگزار شد

کد خبر :‌ 409
کد خبر :‌ 409

دبیر اجرایی چهاردهمین جشنواره شعر فجر گفت: در برگزاری جشنواره شعر فجر علیرغم سمپاشی‌های بی‌وطنان برای تحریم جشنواره، به وضوح دیدیم که جریان جدی ادبیات دستخوش جوزدگی نمی‌شود.

آیین پایانی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر، عصر روز گذشته (شنبه 12 بهمن) در مجتمع فرهنگی و سینمایی هلال شهر زاهدان برگزار شد.
 
مهدی قزلی در این مراسم با مرور کارنامه اجرایی خود در بنیاد شعر و ادبیات داستانی گفت: این برنامه، هجدمین جشنواره ملی و بین‌المللی است که در شش سال خدمت در بنیاد شعر و ادبیات داستانی به کمک همکاران و حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌کنیم.

وی با تشکر از 20 عضو هیات علمی و گروه داوری جشنواره چهاردهم شعر فجر، به حاشیه‌های جشنواره امسال پرداخت و گفت: در این فعالیت ادبی، علیرغم سمپاشی‌های بی‌وطنان برای تحریم جشنواره، به وضوح دیدیم که جریان جدی ادبیات دستخوش جوزدگی نمی‌شود، هر چند نسبت به وقایع اجتماعی و پیرامونی دارای کنش و واکنش فعال است.

دبیر اجرایی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر با اشاره به روند برگزاری جشنواره امسال اظهارکرد: برگزاری محفل افتتاحیه همزمان شد با التهابات جدی کشور که به ترور سردار عزیز، حاج قاسم سلیمانی شروع شد و با اتفاقات دیگر ادامه پیدا کرد و مجال برگزاری محافل بیشتر را از ما گرفت؛ هر چند افتخار حضور بر مزار سردار سلیمانی و شعرخوانی به احترام خونش را از دست ندادیم.

وی اظهار کرد: سفر به مناطق سیل‌زده و تصمیم برگزاری اختتامیه جشنواره در استان سیستان و بلوچستان هم بر اساس دیدگاه کنش‌مند معاونت امور فرهنگی وزارت ارشاد اتخاذ شد و پس از مشهد و تبریز، زاهدان سومین شهری است که مقصد نهایی جشنواره شعر فجر بوده است.

قزلی با اشاره به بخش جنبی جشنواره امسال نیز گفت: در بخش ویژه شعر جوان، بیش از 2000 اثر از سوی بیش از 400 شاعر جوان زیر 25 سال از سراسر کشور به دبیرخانه رسید که از تنوع جغرافیایی و کیفیت بی‌نظیری برخوردار بود.

وی افزود: مسئولیت حاشیه‌های پیش آمده در این بخش بر عهده دبیرخانه و من به عنوان دبیر اجرایی است و تلاشمان حل صبورانه مساله است.

مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی در پایان صحبت‌های خود، با تبریک به برگزیدگان جشنواره، از حسنِ اعتماد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای برگزاری این برنامه و نیز همراهی‌های بی‌دریغ مسئولان فرهنگی و اجرایی استان تشکر و قدردانی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه های ترنم شعر

پست های مرتبط

0:00
0:00
آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
زمان بازگشایی قفل : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟