از سوی هیات مدیره انتخاب شد؛

کامران شرفشاهی دبیر هجدهمین دوره جشنواره «قلم زرین»

کد خبر :‌ 403
کد خبر :‌ 403

کامران شرفشاهی به عنوان دبیر هجدهمین دوره جشنواره «قلم زرین» معرفی شد.


 بر اساس خبر رسیده، در آخرین جلسه هیئت‌مدیره انجمن قلم، کاظم کامران شرفشاهی (نویسنده، شاعر، روزنامه‌نگار و پژوهشگر فرهنگ و رسانه) به عنوان دبیر هجدهمین دوره جشنواره «قلم زرین» انتخاب شد.
 

در معرفی او آمده است: کامران شرفشاهی، متولد ۱۳۴۰، دارای کارشناسی ارشد رشته ارتباطات است. در کارنامه او معاونت فرهنگی فرهنگسرای بهمن، سردبیری هفته‌نامه ستاره سهیل، عضویت در شورای گسترش شعر و موسیقی صدا و سیما، مدیریت اجرایی ماهنامه کیهان فرهنگی، عضویت در هیئت تحریریه مجلات شاهد، ریاست کتابخانه شهید فهمیده و … مشاهده می‌شود.
 

او تا کنون برگزیده کنگره مهدویت، جشنواره‌های متعدد مطبوعات، کنگره ادبیات مقاومت و… بوده است.
 

از آثار شرفشاهی می‌توان به این کتاب‌ها اشاره کرد: «آبروی آب»، «آشناترین غریب»، «از همیشه عاشقانه‌تر»، «بانوی آینه‌ها»، «به پیشواز سپیده»، «بیا با هم بخندیم»، «تاملی در رفتن»، «حد عطش»، «حماسه‌های مکتبی»، «خط ویژه»، «دارو و درمان»، «دانای مهربان»، «دختر آفتاب»، «دریا در صحنه»، «زلال بی‌کران»، «زیباست شهر من»، «سبز و سپید و سرخ»، «سرزمین ستاره و زیتون»، «سرشار از انتظار»، «سفیر اردهال»، «طنین عطش»، «فصل آبی پرواز»، «گزیده ادبیات معاصر»، «مثلا محرمانه»، «نحل‌های سرخ»، «هدیه  آفتاب» و  «همسفر سرخ».
 

جشنواره «قلم زرین» که با این انتخاب، هجدهمین دوره خود را آغاز می‌کند همه‌ساله در ۱۴ تیرماه (روز ملی قلم) برگزار می‌شود و در پنج رشته داستان (بزرگسال و کودک و نوجوان)، پژوهش و نقد ادبی و شعر (بزرگسال و کودک و نوجوان)، برگزیدگان خود را معرفی می‌کند و مورد تقدیر قرار می‌دهد.
 

برخی از دبیران دوره‌های پیشین این جشنواره عبارت‌اند از: رضا اسماعیلی، راضیه تجار، احمد شاکری، رضا رسولی، علی‌اکبر والایی، کامران پارسی‌نژاد، محمدرضا اصلانی ، یوسف قوجق و وجیهه سامانی.
 

دبیر جشنواره به عنوان نخستین کار، داور و سرداوران مورد نظر خود برای هر یک از بخش‌های پنج‌گانه یادشده را به هیئت‌مدیره انجمن قلم معرفی می‌کند تا پس از تایید به کار مشغول شوند. این داوران می‌توانند از میان اعضای انجمن یا خارج آن باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه های ترنم شعر

پست های مرتبط

0:00
0:00
آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
زمان بازگشایی قفل : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟