بخش امانت کتابخانه ملی در اختیار پژوهشگران قرار می‌گیرد

بازگشایی کتابخانه ملی

کد خبر :‌ 542
کد خبر :‌ 542

بخش امانت کتابخانه ملی، با رعایت شیوه‌نامه ستاد ملی کرونا و فاصله‌گذاری اجتماعی با بازگشایی چند مرحله‌ای در اختیار پژوهشگران قرار می‌گیرد.

روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در خصوص بازگشایی چند مرحله ای کتابخانه ملی اطلاعیه ای صادر کرد، متن این اطلاعیه به شرح ذیل است:

پس از گذشت قریب به ۳ ماه از تعطیلی ناگزیر متاثر از بیماری همه گیر جهانی کرونا، خرسندیم که با بهبود نسبی مدیریت گسترش این بیماری در کشورمان، اینک ارائه برخی خدمات را برای اعضا و مراجعان کتابخانه ملی ممکن کنیم.
اگرچه به منظور جبران فقدان حاصله و تسهیل و افزایش خدمات پژوهشی برای اعضا، با وجود تعطیلی تالارها، مجموعه ی کتابخانه ملی در محیط مجازی، خدمات خود را به گونه ای دیگر گسترش داد تا با تلاشی فشرده و مضاعف، حدود یک میلیون منبع، شامل پایان نامه، مقالات علمی پژوهشی، نسخ خطی و … را به صورت تمام متن، بر روی سامانه کتابخانه دیجیتال کتابخانه ملی در دسترس اعضای محترم قرار بگیرد.
با عنایت به موارد فوق الذکر، مجموعه ی مدیریت سازمان که تحقق بخشی از رسالت و کارکرد وجودی خود را در گرو حضور طراوت بخش و مقوم اعضای فرهیخته که این عزیزان را بی تردید بخشی از خانواده خود می داند،  بازگشایی تدریجی متناسب با شرایط موجود، را در دستورکار خود قرارداده است.

بدین ترتیب، طبق الزامات بهداشتی و به منظور حفظ سلامت مراجعان ارجمند، فرایند فوق به صورت مرحله ای انجام خواهد شد.

موارد ذیل به منظور اطلاع اعضا از نحوه بازگشایی کتابخانه ملی اعلام می شود:

– کتابخانه ملی از روز شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ پذیرای اعضای پژوهشی است که خواهان امانت منابع موجود در کتابخانه عمومی هستند. بدیهی است نوع عضویت مراجعان بر روی کارت ایشان درج شده است.
– بخش امانت کتابخانه عمومی تنها برای اعضا پژوهشی که درخواست گرفتن امانت کتاب از آن را دارند در این مرحله فعال خواهد شد؛ تصریح می شود که استفاده از تالارهای مطالعه تا اطلاع ثانوی مشروط به صدور مجوز از ستاد ملی مقابله با کرونا بوده و در شرایط کنونی امکانپذیر نیست.
– ساعت ارائه خدمات امانت از ۸ صبح الی ۱۴ بعد از ظهر خواهد بود.
– به منظور حفظ سلامت اعضا و کارکنان کتابخانه ملی، رعایت ضوابط بهداشتی اعلامی ستاد ملی مقابله با کرونا الزامی است و ضروری است همه مراجعان کتابخانه ملی از ماسک یا شیلد استفاده کنند.
– بدیهی است در روزهای آینده و به صورت تدریجی دامنه سرویس دهی به اعضا کتابخانه ملی افزایش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه های ترنم شعر

پست های مرتبط

0:00
0:00
آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
زمان بازگشایی قفل : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟