موسسه سروش مولانا برگزار می‌کند؛

دوره شرح مثنوی معنوی

کد خبر :‌ 596
کد خبر :‌ 596

موسسه سروش مولانا، در راستای اهداف انسانی خود مبنی بر خوب زیستن، اخلاقی زیستن و معنادار زیستن با تمسک به پیشینه غنی فرهنگی ایران، سلسله جلسات شرح مثنوی برگزار می کند.

دوره شرح مثنوی، یک‌دوره پیوسته است و دوره مردادماه آن، ادامه دوره‌های پیشین است. از آنجایی که مباحث کلاس با استناد به موضوعات کلان در مثنوی معنوی همراه است، همراه‌شدن با کلاس در هر مقطعی به سادگی ممکن است. در این‌دوره تلاش می‌شود متن مثنوی با توجه به چارچوب کلی اندیشه مولانا، به‌ویژه در پرتو دیوان شمس او توضیح داده شود تا از این منبع سرشار و عظیم به قدر وسع، در جهت معنادارکردن زندگی و نیز تلطیف روابط انسانی بهره گرفته شود.

این‌دوره‌ها با تدریس سید امیر اکرمی و سودابه کریمی و به‌صورت برخط (آنلاین) برگزار می‌شود.
«بانگ آب؛ دریچه‌ای به جهان‌نگری مولانا» و «حجره خورشید، شرحی بر مقالات شمس تبریزی»  از جمله تالیفات سودابه کریمی است.
سید امیر اکرمی، استاد دیگر این دوره، دکترای فلسفه دین خود را از دانشگاه مک گیل کانادا دریافت کرده است و سابقه تدریس در دانشگاه ییل و ایسترن منونایت آمریکا، موسسه المهدی بیرمنگام و مؤسسه حکمت و فلسفه ایران و دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران را دارد . او همچنین کتاب و مقالات متعددی هم در حوزه عرفان و فلسفه دارد.

دوره شرح دفتر اول مثنوی با تدریس سید امیر اکرمی از ۴ مرداد در روزهای شنبه ساعت ۱۷:۰۰ تا ۱۸:۳۰ و دوره شرح دفتر سوم مثنوی با تدریس سودابه کریمی از ۸ مرداد روزهای چهارشنبه ساعت ۱۸:۰۰ تا ۱۹:۳۰ به‌صورت مجازی و آنلاین برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای شرکت در این دوره‌ها، می‌توانند به پایگاه اینترنتی موسسه مذکور به نشانی www.lms.rumi.ir مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه های ترنم شعر

پست های مرتبط

0:00
0:00
آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
زمان بازگشایی قفل : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟