در آبان ماه و به صورت مجازی؛

ششمین اجلاس شاعران هم سرا برگزار می شود

کد خبر :‌ 644
کد خبر :‌ 644

ششمین اجلاس شاعران هم‌سرا آبان‌ماه امسال برای اولین بار در فضای مجازی به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود.

بنا به تصمیم سیدعباس مجابی رئیس جمعیت شاعران آزاد ایران و شاعران هم سرا ششمین دوره اجلاس شاعران هم‌سرا به دلیل رعایت فاصله اجتماعی برای مقابله با ویروس کرونا روز سه‌شنبه ۱۴ آبان به‌صورت آنلاین برگزارمی‎شود.

مجابی با اعلام این خبر گفت: ما از هر نظر آمادگی انجام صددرصدی این‌مراسم را به‌صورت آنلاین داریم و برنامه‌های متنوع از شعرخوانی و موسیقی خواهیم داشت. بدین منظور سایت هم‌سرایی به زبان های ترکی یا به تعبیری آذری، عربی و انگلیسی فعال شده است که در این دوره از اجلاس باید این سه سایت ترکی، عربی و انگلیسی رونمایی و کار با آن‌ها آغاز شود.

وی افزود: برای حضور شاعران عزیز به اجلاس ششم و مهمانان گرامی آنان کارت‌های عضویتی صادر شده که علاوه بر اطلاعات و مشخصات هر یک از این‌شعرا، تمامی جوایز و مقام‌هایی که دریافت کرده اند، درج شده و امتیازاتی در نظر گرفته شده است که متعاقبا اعلام می‌شود.

این‌جانباز جنگ تحمیلی در ادامه گفت: ششمین اجلاس جهانی شاعران هم‌سرا و پنجمین نشست بزرگ جمعیت شاعران آزاد ایران، روز سه شنبه مورخ ۱۴ آبان به مناسبت میلاد مسعود و مبارک حضرت ختمی مرتبت حضرت محمدبن عبدالله(ص)، برگزار کنیم. با این‌تفاوت که نباید هیچ‌گونه تمدید و یا تغییری در برنامه به وجود آید. از طرفی مشخص نیست در تاریخ مورد نظر مجددا چه وضعیتی برما حاکم شود و آیا اجازه برگزاری در آن روز را خواهیم داشت یا  دوباره به‌حدی شرایط بد می‌شود که  اجازه تجمع داده نمی‌شود.

مجابی گفت: به لطف خداوند تبارک و تعالی کاملا آماده‌ایم تا در تاریخ یاد شده تحت هر شرایطی این‌مراسم را همانند سال‌های قبل، به‌طور کاملا زنده از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ اجرا کنیم. و چنان‌چه به هردلیلی از حضور افراد ممانعت به عمل آید، ما مراسم را با هر تعداد که امکان داشته باشد، حتی بدون حضور یک نفر به‌صورت مجازی برگزار می‌کنیم.

ششمین اجلاس جهانی شاعران هم‌سرا با حضور سیدعباس مجابی جانباز و فعال فرهنگی و رئیس جمعیت شاعران آزاد ایران و شاعران هم سرا، علی مظفر دبیر علمی ششمین اجلاس جهانی شاعران هم‌سرا، مرتضی امیری اسفندقه رئیس داوران ششمین اجلاس جهانی شاعران هم‌سرا سه‌شنبه ۱۴ آبان برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه های ترنم شعر

پست های مرتبط

0:00
0:00
آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
زمان بازگشایی قفل : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟