از سوی دبیرخانه اعلام شد؛

نفرات نهایی جایزه حسین جلال پور مشخص شدند

کد خبر :‌ 752
کد خبر :‌ 752

اسامی نفرات راه‌یافته به مرحله نهایی دومین دورۀ جایزه ملی حسین جلال‌پور (جایزۀ مستقل غزل) از سوی داوران این جایزه در سه بخش پژوهش غزل، کتاب غزل و غزل‌های ارسالی معرفی شدند.

دبیر دومین جایزه ملی غزل حسین جلال‌پور با اعلام این خبر گفت: در مجموع ۵۷۵ اثر به دبیرخانه جایزه ارسال شد که به تفکیک در بخش غزل‌ ۴۸۸ اثر از ۱۱۷ غزل‌سرا، در بخش کتاب غزل ۶۴ مجموعه‌ غزل و در بخش پژوهش ۲۳ مقاله پژوهشی به دومین دوره این رویداد ارسال شده است.

حسن فرهادی افزود: برگزیده‌های نهایی این جایزه ۱۲ دی‌ماه در آیین پایانی که به‌ صورت ضبط‌ شده از صفحه اینستاگرام جایزه و آپارات پخش می‌شود، معرفی خواهند شد.

وی تصریح کرد: در دومین دوره جایزه ملی غزل حسین جلال‌پور، مانند همه جوایز معتبر ملی و بین‌المللی امسال نشان جایزه ادبی جلال‌پور در هر بخش تنها به یک نفر تعلق خواهد گرفت. البته به تمامی نامزدهای بخش نهایی لوح یادبود و جایزه نقدی اهدا خواهد شد.

بر اساس اعلام دبیرخانه دومین دوره جایزه ملی غزل حسین جلال‌پور –جایزه مستقل- داوران بخش پژوهش غزل (متشکل از اسماعیل امینی، رضا معتمد و قربان ولیئی) نامزدهای راه‌یافته به مرحله نهایی این بخش را به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر اعلام کردند:

– «بررسی تطبیق وزن و محتوا در آثار منتشرشده مریم جعفری آذرمانی»، طاهره خنیا، پانته‌آ صفایی در بازه زمانی ۱۳۹۶-۱۳۸۶، کبری موسوی قهفرخی، دانشجوی دکترای زبان و ادبیات فارسی دانشگاه شهرکرد.

– «غزل پست‌مدرن؛ هرزه‌نگاری یا دردنگاری؟»، سمیه شرونی، دانشجوی دکتری زبان و ادبیات فارسی دانشگاه شهید چمران اهواز.

– «غزل فرم؛ ریشه‌ها و ویژگی‌ها»، مهرداد زارعی، دانشجوی دکتری زبان و ادبیات فارسی دانشگاه خوارزمی

– «واکاوی نگاه‌ها به مرگ در غزل معاصر»، علی¬محمد محمودی، پژوهشگر دورۀ پست‌دکتری زبان و ادبیات فارسی و اسحاق طغیانی، استاد زبان و ادبیات فارسی.

همچنین براساس اعلام دبیرخانه این جایزه، داوران بخش کتاب غزل و غزل‌های ارسالی، متشکل از طاهره خنیا، صالح سجادی، حسن صادقی‌پناه، مجید معارف‌وند و حمیدرضا وطن‌خواه نامزدهای راه‌یافته به مرحله نهایی این دو بخش را به ترتیب حروف الفبا به این شرح معرفی کردند:

الف. کتاب غزل:
– «جزیره‌ی لیلی»، زینب چوقادی، نشر فصل پنجم
– «زاویه»، رحمت‌الله رسولی‌مقدم، نشر ایهام
-«سرزمین کوچکی که زیر چادر تو بود»، فاطمه صادقی، نشر آنیما
– «قار»، اکبر قنبرزاده، نشر ایهام
– «کاهنات»، محسن نقدی، نشر فصل پنجم
– «مولکول انفرادی»، سید محمدرضا طباطبایی، نشر نزدیکتر
– «هنوز»، ریحانه رسول‌زاده، نشر نزدیکتر

ب. غزل‌های ارسالی:
– محمد برازشی
– ملیحه بهادران شیروان
– ساجده جبارپور ماسوله
– رحمت‌اله رسولی‌مقدم
– محمد زارع
– سعید مبشر

جایزۀ ملی حسین جلال‌پور (جایزه مستقل غزل) با محوریت غزل پیشرو یک جایزه خصوصی است که به‌ منظور معرفی اشعار و آثار برگزیده غزل و به یاد دکتر حسین جلال‌پور در بندر گناوه (زادگاه این شاعر فقید) برگزار می‌شود.

گفتنی است این جایزه هرساله هم‌زمان با سالروز تولد حسین جلال‌پور، شاعر و پژوهشگر گناوه‌ای، با معرفی آثار برگزیده به کار خود پایان می‌دهد.

خبرنگار: مجید محمدی 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه های ترنم شعر

پست های مرتبط

0:00
0:00
آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
زمان بازگشایی قفل : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟