از سوی دبیرخانه ؛

فراخوان جشنواره شعر فجر اعلام شد

کد خبر :‌ 748
کد خبر :‌ 748

اختصاصی ترنم شعر/ فراخوان پانزدهمین جشنواره شعر «فجر» منتشر شد.

به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، پانزدهمین جشنواره بین‌المللی شعر «فجر» آثاری را که در سال ۱۳۹۸ به زبان فارسی و با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده‌ باشد در گروه‌های شعر کلاسیک، شعر نو (قالب‌های: نیمایی و سپید)، شعر محاوره، شعر کودک و نوجوان و درباره شعر (پژوهش‌های حوزه شعر) مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

کتاب‌هایی که با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران، برای اولین بار در سال ۱۳۹۸ در داخل کشور به چاپ رسیده و در یکی از پنج گروه ادبی بالا قرار بگیرند می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند. آثار باید تالیفی و به زبان فارسی باشند و مجموعه شعر باید به صورت مستقل منتشر شده باشد؛

مجموعه‌های مشترک و گزیده آثار داوری نمی‌شوند. بر اساس این فراخوان، آثاری که در سال‌های قبل با عنوانی دیگر یا توسط ناشری دیگر به چاپ رسیده یا به صورت گزیده آثار قبلی باشد، داوری نمی‌شوند و دبیرخانه تنها آثار ارسالی از سوی مولف یا ناشر را در روند داوری بررسی خواهد کرد. بنا بر اعلام، برگزیدگان جشنواره، زمستان سال جاری در آیین پایانی معرفی خواهند شد و به برگزیدگان، علاوه بر جایزه نقدی، لوح یادبود و نشان جشنواره بین‌المللی شعر فجر اهدا خواهد شد.

آخرین مهلت ارسال اثر به دبیرخانه، ۱۵ دی‌ماه سال جاری است. ناشران، شاعران و پژوهشگران می‌توانند پنج نسخه از آثار خود را به نشانی تهران، خیابان کریم‌خان‌زند، خیابان سنایی، کوچه شهید اعرابی(پنجم)، پلاک ۶، دفتر گسترش شعر و ادبیات داستانی خانه کتاب و ادبیات ایران، دبیرخانه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی شعر «فجر» ارسال کنند.

شاعران، مؤلفان و ناشران برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به نشانی adabiatirani.com مراجعه کنند یا با شماره دبیرخانه ۰۲۱۸۸۳۱۸۶۴۶(داخلی ۲۰۵ یا ۳۰۴) تماس بگیرند. لازم به ذکر است که جشنواره شعر «فجر» با هدف «بالندگی گونه‌های شعر امروز» از سال ۱۳۸۵ هر سال میزبان کاروان شعر پارسی بوده است.

خبرنگار: اعظم مواساتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه های ترنم شعر

پست های مرتبط

0:00
0:00
آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
زمان بازگشایی قفل : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟