با اعلام دبیر جایزه؛

داوری آثار رسیده به جایزه حسین جلال پور آغاز شد

کد خبر :‌ 733
کد خبر :‌ 733

داوری آثار جایزه ملی حسین جلال‌پور (جایزۀ مستقل غزل) با پایان یافتن مهلت ارسال اثر به دبیرخانه این رویداد، آغاز شد.
 

دبیر دومین جایزه ملی غزل حسین جلال‌پور با اعلام این خبر گفت: مهلت ارسال آثار به این جایزه ۳۰ آبان سال جاری بود که پس از پایان این مهلت، آثار دسته‌بندی و آماده­‌سازی شدند و در اختیار داوران قرار گرفت که هم­اکنون کار داوری آغاز شده و نامزدهای نهایی روز شنبه، یکم دی‌ماه ۹۹ اعلام خواهند شد.

حسن فرهادی با بیان اینکه در مجموع بیش از ۵۷۰ اثر به دبیرخانه جایزه ارسال شده است، افزود: در بخش غزل‌­های ارسالی ۴۸۸ اثر از ۱۱۷ غزل­سرا، در بخش کتاب غزل ۶۴ مجموعه­ غزل و در بخش پژوهش ۲۳ مقاله پژوهشی به دبیرخانه این جایزه رسیده است.
 

وی ادامه داد: از آنجا که دبیرخانه جایزه در حدفاصل جایزه اول و این جایزه که دومین دوره آن است، مشغول رصد و پایش کتاب­ها و پژوهش­های انجام شده در کشوره بوده، باید گفته شود که اکثر افرادی که به‌صورت جدی و حرفه­ای در عرصۀ پژوهش و سرایش غزل در حال فعالیت هستند، آثار خود را برای جایزه ارسال کرده‌­اند.
 

دبیر دومین جایزه ملی غزل حسین جلال‌پور-جایزه مستقل غزل- تصریح کرد: یک نکته دیگر که بایستی این­جا گفته شود، این­ است که همانند تمامی جوایز معتبر ملی و بین ­المللی امسال نشان جایزه در هر بخش تنها به یک نفر تعلق خواهد گرفت. البته به تمامی نامزدهای بخش نهایی لوح یادبود و هدیه اهدا خواهد شد.

فرهادی در پایان در خصوص نحوه برگزاری آیین پایانی این جایزه یادآور شد: همان‌طور که قبلا اشاره شد، آیین پایانی دومین دوره جایزه ملی غزل حسین جلال‌پور ۱۲ دی ­ماه برگزار خواهد شد که وضعیت کرونا در کشور و استان مشخص می‌کند که اختتامیه این جایزه ملی به صورت مجازی برگزار شود یا با حضور شرکت­کنندگان. جایزه در این خصوص هماهنگ با مصوبات ستاد استانی مبارزه با کرونا عمل خواهد کرد.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه های ترنم شعر

پست های مرتبط

0:00
0:00
آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
زمان بازگشایی قفل : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟