در کتابستان قم برگزار شد؛

رونمایی و جشن امضای پریدخت اثر «حامد عسکری»

کد خبر :‌ 43
کد خبر :‌ 43

جشن امضای «پریدخت، مراسلات پاریس» با حضور جمعی از علاقه‌مندان و حامد عسگری نویسنده این کتاب در کتابستان رضوی قم برگزار شد.

 
به گزارش ترنم شعر در قم، اکبری، مجری برنامه، در ابتدا ضمن خوشامدگویی به حضار، بخش‌هایی از کتاب را خواند و در ادامه، حامد عسگری چند غزل از کتاب خود را برای حاضرین در جلسه قرائت کرد.
 
مجموعه «پریدخت، مراسلات پاریس» شامل نامه‌هایی است که به زبان و نثر قاجار نوشته شده و روایتی از عشقی گدازان در سال‌های نه چندان دور این سرزمین است. حامد عسکری در این اثر از یک عشق نجیب و سوزان رونمایی کرده است.
 
در بخشی از این کتاب می خوانیم:
«از عشق ناگزیریم و بدان محتاج، چونان تشنه از آب. اجدادمان در غار‌ها آب می‌نوشیدند و بر دیواره غار‌های اساطیری، چشم‌های دخترک قبیله بالادست را در سوسوی نورِ کم‌رمقِ آتشی در میانه غار نقاشی می‌کردند. فرزندانمان هم در آینده در سفینه‌های فضایی آب می‌نوشند و دلشان برای یکی لک می‌زند و بر شیشه‌های بخار‌زده سفینه‌شان ناخودآگاه چشم‌هایش را شاید نه، ولی نامش را حتماً خواهند نوشت».
 
«پریدخت، مراسلات پاریس» به تازگی از سوی انتشارات قبسات در قم در ۱۴۰ صفحه با تیراژ 2000 نسخه و قیمت ۲۲ هزار تومان روانه بازار کتاب شده است.

یادآوری می‌شود، کتابستان رضوی پیش از این هم میزبان جشن امضای کتاب «رهش»، جلسه نقد و بررسی  کتاب «مسافر جمعه»، «آن مرد با باران می آید»، «خواب باران» و … بوده است.

کد خبر:105

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه های ترنم شعر

پست های مرتبط

0:00
0:00
آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
زمان بازگشایی قفل : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟